X 2017

Rajd Górski – Wielka Racza

Zapaleni turyści z naszej szkoły wybrali się na Wieką Raczę! Specjalnie dla Was prezentujemy relację jednej z uczestniczek tej wyprawy!

29 września wzięliśmy udział w wycieczce na Wielką Raczę. Była bardzo interesująca z wielu powodów. Cały dzień przebywaliśmy na świeżym powietrzu, wolnym od zanieczyszczeń. Mieliśmy możliwość spędzić wspólnie czas, lepiej się poznać. Podczas wędrówki podziwialiśmy piękne widoki gór i otaczającą nas przyrodę. Po dotarciu do celu wyprawy, czekały na nas liczne atrakcje, w tym dobry posiłek. Wzięliśmy udział w wielu konkursach,w których wygraliśmy ciekawe nagrody. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Anna Ostalecka – klasa 7d

„Zdrowe zęby mam, bo zawsze o nie dbam”

Zęby to bardzo ważna sprawa i  należy o nie dbać od samego początku! Dlatego też, 13 października, uczniowie klasy 1a spotkali się z higienistką szkolną, aby porozmawiać na temat higieny jamy ustnej.

13 października uczniów klasy I a odwiedziła higienistka. Przeprowadziła pogadankę na temat higieny jamy ustnej.

Cele spotkania:

-promowanie postawy prozdrowotnej,

-wdrażanie do dbałości o higienę jamy ustnej,

-zapoznanie dzieci z prawidłową techniką mycia zębów,

-wykształcenie nawyków dbania o higienę jamy ustnej,

-zachęcanie uczniów do wizyty w gabinecie dentystycznym.

Światowy Dzień Żywności w SP 9

16 października 2017 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Żywności.
Obchody tego dnia mają na celu uzmysłowić nam, że każdy z nas ma wpływ na to, jak wygląda świat, w którym żyjemy. Nawet małe zmiany naszych codziennych nawyków żywieniowych pomogą nam oszczędzać jedzenie, środowisko i pieniądze.
W naszej szkole pojawiły się plakaty, a pomarańczowy ludek rozdawał ulotki z niezbędnymi informacjami na temat oszczędzania żywności, a także z quizem, dzięki któremu uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o sposobach zapobiegania i skutkach marnowania żywności.
W konkursie wyróżnione zostały uczennice:
Anna Ostalecka z kl. 7D, Natalia Filec i Marta Zielawska z kl. 3A.
K. Smołka

Śladami kopalni „Szczęścia Beaty”

W ramach innowacji dotyczącej regionalizmu klasa 2G we wtorek 17.10.2017 r. uczestniczyła w spacerze śladami kopalni „Szczęścia Beaty” pod przewodnictwem Pana Andrzeja Adamczyka.

Uczniowie mieli szansę przenieść się w czasy świetności przemysłowej dzielnicy Niewiadom, szlakiem industrialnej pętli terenowej, gdzie można znaleźć wiele miejsc o bardzo interesującej historii, które odegrały ważną rolę w rozwoju dzielnicy.
Cudowna jesienna pogoda i miłe towarzystwo sprawiły, że dzień zaliczamy do udanych.

K. Smołka

LEKCJA GEOGRAFII W TERENIE

W czwartek 26 października klasy siódme miały okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji geografii – podczas wycieczki na Jurę Krakowsko – Częstochowską odbyły się warsztaty.

 Na szlaku znajdującym się między średniowiecznymi zamkami w Mirowie i Bobolicach uczniowie podzieleni na kilkuosobowe zespoły uczyli się korzystać z map, kompasów oraz GPS-ów. Mogli dowiedzieć się, jak wyznaczać kierunki świata, jak orientować się w terenie, co można wyczytać z mapy i kiedy przyda się GPS… Następnie trzeba było zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce – odnaleźć wskazaną skałę, korzystając z mapy.   Wszyscy mogli się też przekonać, że jesień na Jurze jest równie piękna i kolorowa jak w Beskidach.